Dźwigozaury z huśtawką wróciły do Szczecina

0
414

Repliki portowych żurawi „dźwigające” huśtawkę powróciły na Pomorze Zachodnie. Oryginalna konstrukcja promująca Pomorze Zachodnie podczas kilkunastotygodniowej wycieczce po Polsce odwiedziła Warszawę, Łódź, Rzeszów, Gdańsk i Wrocław. Wcześniej zachwycała uczestników festiwalu Pol’and’Rock w Makowicach-Płotach. A teraz jest atrakcją dla zwiedzających szczecińskie Stare Miasto. 

Huśtawka zawieszona na replikach słynnych szczecińskich dźwigozaurów – odrestaurowanych portowych dźwigów stojących nad Odrą – ma w nietuzinkowy sposób promować Pomorze Zachodnie. Huśtając się mamy poczuć klimat radosnego, przyjaznego regionu, zapraszającego do nadbałtyckich kurortów oraz żeglowania po zachodniopomorskich akwenach. 

„Huśtawka na dźwigozaurach symbolizuje portowe miasto, radość życia i wypoczynek w dobrym klimacie. Po kilkumiesięcznym tournée po Polsce, podczas którego wzbudziła zainteresowanie w innych polskich miastach, atrakcja wróciła na Pomorze Zachodnie, a dokładnie do Szczecina. Teraz przez co najmniej kilka miesięcy będzie do dyspozycji mieszkańców regionu i turystów” – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz

Atrakcje stanęła w prestiżowym miejscu, bo na placu Orła Białego. Skorzystać z niej będzie można co najmniej do 31. stycznia 2022 roku. Później w planach jest kolejne tournée po Polsce. 

Zabytkowe żurawie z nabrzeża Łasztowni, po renowacji w 2017 roku, stały się symbolami Szczecina. Ich mniejsze wersje były symbolami Pol’and’Rock 2021. Festiwalowicze bawiący się na lotnisku Makowice – Płoty ustawiali się w kolejce, by zrobić pamiątkowe zdjęcia lub nagrać filmik. W sierpniu dźwigozaurowa huśtawka pojechała do Międzyzdrojów, a później do Warszawy, Łodzi, Rzeszowa, Gdańska i Wrocławia. 

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here