Dziennikarze czy manipulanci?

0
1006

Oddział medialnego ramienia partii – prawie prawych i prawie sprawiedliwych w natarciu. „Dziennikarze” Radia Szczecin bronią słusznej linii partii i pana Pinokia.

Wystarczy przeanalizować serwis informacyjny lokalnej „publicznej” rozgłośni radiowej. Dwa przykłady z 17 listopada. Pierwsza informacja – „Nie” dla Sióstr Misjonarek Miłości. Mało finezyjna manipulacja. Sprawa dotyczy przekazania zgromadzeniu zakonnemu nieruchomości przy ul Bulwar Gdański 31.  Prezydent Krzystek i przewodnicząca Rady Miasta zdecydowali, że punkt przekazania nieruchomości nie trafi na najbliższe posiedzenie Rady Miasta. W informacji radiowej, nieporadnej stylistycznie czytamy „po presji Radnych Koalicji Obywatelskiej uchwała o przekazaniu nieruchomości na Łasztowni nie znalazła się w porządku obrad (…)”. Szanowni propagandyści – nie ma żadnej publicznej wypowiedzi radnych KO przeciwko Siostrom Miłosierdzia Bożego. Tytuł tekstu jest nieuczciwy i to – w czystej postaci przykład waszej manipulacji.

Radny Marcin Biskupski  w dzisiejszej Gazecie Wyborczej: „siostry wykonują bardzo potrzebną pracę”. Radna Dominika Jackowski „osobiście  chylę czoła tym kobietom”  Radny Przemysław Słowik „niewątpliwie działalność szczytna i bardzo potrzebna”. Radny Łukasz Kadłubowski „działalność sióstr jest bardzo potrzebna i powinna być wspierana„. Może jeszcze fragment stanowiska Klubu Radnych KO „działalność tam prowadzona powinna odbywać się na dotychczasowych zasadach”.  To część opinii wyrażanych przez radnych, którzy nie są przeciwko Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Miłości, są tylko przeciwko przekazaniu kamienicy i nieruchomości. To ważna różnica panowie manipulanci… 

I drugi tekst w serwisie informacyjnym. Geniusz matematyki, statystyki i „specjalista” od gospodarki morskiej – Grzegorz Gibas

„Przeładunki w porcie rosną” – to tytuł materiału „dziennikarskiego”. Kilka miesięcy temu kolega też miał kłopoty z liczeniem, czy odczytaniem danych statystycznych. Ale najważniejsza jest propaganda. W tekście czytamy „o 8 procent więcej ładunków przeładowano w październiku (…)”. Dalej „lider wzrostów” a ostatnie zdanie – „ogólnie bilans przeładunków w tym roku liczony po dziesięciu miesiącach w portach Szczecina i Świnoujścia jest mniejszy o 5 procent w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku”. Panie „dziennikarzu”, to jak jest naprawdę? Przeładunki w porcie rosną” jak jest w tytule informacji, czy „jest mniejszy o 5 procent” jak w przedostatnim zdaniu tej samej informacji?

Czy to deficyt zdolności intelektualnych, czy świadoma manipulacja? Braki w wykształceniu czy tępa propaganda?

Witold Jabłoński, członek Rady Programowej Polskiego Radia Szczecin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here