Dzień otwarty na budowie MCN

0
625

 

15 grudnia chętni mogli zobaczyć wnętrza budynku Morskiego Centrum Nauki. Przewodnikami byli specjaliści MCN, którzy opowiedzieli zwiedzającym o tym, co będzie się mieściło w poszczególnych pomieszczeniach. Z zaproszenia MCN skorzystało około stu osób. Już kilka dni po ogłoszeniu w mediach takiej możliwości limit miejsc spowodowany ograniczeniami związanymi z COVID – 19 i przepisami BHP był wyczerpany. Decydowała kolejność zgłoszeń. Na listę rezerwową trafiło ponad 40 osób.

To zainteresowanie budową na Łasztowni świadczy o tym, jak bardzo potrzebna jest w Szczecinie ta inwestycja. Zwiedzający pytali między innymi o interaktywne eksponaty, które już niedługo zaczną być montowane w budynku a także o możliwość kolejnej wizyty w MCN. Wrażenie robiła wielkość pomieszczeń wystawienniczych i oczywiście „lewitująca” w przestrzeni kula planetarium. Zwiedzanie zakończyło wspólne robienie zdjęć na tarasie, skąd rozpościera się wspaniały widok na Wały Chrobrego.

To kolejny dzień otwarty zorganizowany na budowie Morskiego Centrum Nauki. Pierwszy raz można było obejrzeć budowę MCN we wrześniu tego roku z okazji Drzwi Otwartych Funduszy Europejskich.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here