Dzień Nauczyciela

0
295

Przed jedną ze szczecińskich szkół odbyła się konferencja prasowa szczecińskiej Platformy Obywatelskiej z udziałem Radnych Miasta Szczecin oraz Posła Arkadiusza Marchewki. 

W Dniu Edukacji Narodowej upominamy się o nauczycieli! Edukacja to przyszłość, a nauczyciele muszą być godnie wynagradzani za swoją ciężką pracę. Od Ministra Czarnka słyszymy obietnice o podwyżkach wynagrodzeń, a prawda jest taka, że w tym i kolejnym roku inflacja będzie dwa razy wyższa niż to, co zapowiada. Wzywamy rządzących do wyciągnięcia z sejmowej zamrażarki projektu złożonej przez nas ustawy, która pozwoli na zwiększenie ich wynagrodzeń o 20%. ” – powiedział Poseł Arkadiusz Marchewka

Nauczyciel i radna Miasta Szczecina Urszula Pańka powiedziała: „Rząd niestety w tej sprawie zawodzi, dlatego dzięki staraniom Radnych Platformy Obywatelskiej, szczecińscy nauczyciele  otrzymają teraz dodatkowe świadczenie w wysokości 1 000 zł. Szalejąca drożyzna i dramatycznie rosnące koszty życia sprawiają, że sytuacja jest coraz cięższa, dlatego podejmujemy kolejne działania w tej sprawie. Radni PO wystąpili z wnioskiem, o zwiększenie tego dodatku jeszcze w tym roku szkolnym do wysokości 2 000 zł.

Swoje obawy wyraził przy okazji Dnia Nauczyciela radny Łukasz Kadłubowski: „Obawiam się, że w moje dziecko nie będzie miał kto uczyć! Na ten moment w szczecińskiej oświacie tylko 200 z 6 500 nauczycieli jest poniżej 35 roku życia, a wielu z nauczycieli jest już w wieku emerytalnym. Jeżeli nic nie zmienimy czeka nas olbrzymia tragedia.

Przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Miasta dr Łukasz Tyszler podsumował: „Niekompetencja rządów PiS doprowadziła do zapaści szkoły. Rząd w sprawie edukacji zasługuje na ocenę 2-, ta ocena to tak naprawdę ocena na zachętę! Szkoła po 7 latach ciemnych rządów przeżywa zapaść programową, instytucjonalna oraz kadrową.” 

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here