Dziękujemy Polsce!

0
300

W rocznicę agresji Rosji na Ukrainę na Placu Solidarności w Szczecinie zebrało się kilkaset osób. Demonstracja rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Ukrainy przez Chór Uniwersytetu Szczecińskiego. Byli Ukraińcy i Polacy. Uczestnicy rocznicowej demonstracji wysłuchali m.in. przemówienia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Co pewien czas demonstrujący okazywali swoją wdzięczność za okazaną im pomoc okrzykami – dziękujemy Polsko!

Mijający rok wojny pokazał wielki wysiłek Polek i Polaków w okazywaniu pomocy swoim sąsiadom. Należy jednak pamiętać, że kilka chwil przed agresją Rosji Putina na Ukrainę, polscy „patrioci – idioci” spotykali się w Warszawie z przyjaciółmi Putina – Salvinim, Le Pen czy Orbanem. Obściskiwali się z nimi, traktowali z honorami i majstrowali przy rozmontowywaniu Unii Europejskiej. Osłabiając swoimi działaniami UE realizowali plan napisany przez Putina cyrylicą. Jednak Unia Europejska to nie „wyimaginowana wspólnota” jak rechotał prezydent Duda. Unia Europejska ma swoje wartości, które scalają ją jak nigdy. Wolność, demokracja i sprzeciw wobec każdego dyktatorka.

„Nic nie powiedział” – skomentował Kaczyński wystąpienie prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. Otóż powiedział kierując swoje słowa m.in. o wolności i demokracji do Putina i dyktatorków z Europy Wschodniej, czy przyjaciół Putina z Italii i Francji.

Przemawiający na Placy Solidarnosci podkreślali, że Ukraina ma pełne wsparcie Unii Europejskiej, USA oraz Polek i Polaków, walczy z rosyjskim agresorem i ma nadzieję na obronienie swojej suwerenności.

Unia Europejska pokazała wreszcie jak jest silna, odzyskała utracony impet rozwoju i odświeżyła swoje fundamentalne wartości.

Relacja wideo z demonstracji na Placu Solidarności pod linkiem https://fb.watch/iVtyRZ6O-S/

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here