Dzięga ma wiele na sumieniu

0
772

Ksiądz Andrzej Dzięga, arcybiskup szczecińsko – kamieński, pułkownik Wojska Polskiego, dr habilitowany, honorowy obywatel Radzynia Podlaskiego, Wielki Kanclerz i ojciec. W czasie kiedy Watykan prowadzi w jego sprawie postępowanie, nagrodzony na KUL-u za szerzenie zasad katolickich. Wyznawca i orędownik Radia Maryja, obrońca arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Krytyk in vitro, „bohaterski wojownik” i przeciwnik Strajku Kobiet. Protektor i obrońca księdza Andrzeja Dymera. Bełkoczący o wodzie święconej, która chroni przed covidem.

Dzisiaj wielki nieobecny. Unikający publicznych uroczystości. Schowany w swoim pałacu biskupim przy ulicy Piotra Skargi. Odwracają się od niego kurialiści, księża diecezjalni, odcinają zarządzający Seminarium Duchownym.

Czeka na wyrok. Czeka na decyzję Papieża Franciszka. A czarne chmury nad arcybiskupem są coraz bardziej gęste.

Dwa dni temu na Wirtualnej Polsce w programie „Newsroom” jezuita ks. Jacek Prusak powiedział wprost: „Arcybiskup Andrzej Dzięga powinien jak najbardziej ponieść konsekwencje, bo jest to ewidentne zaniedbanie, które podlega normom oceny już kanonicznej, którą wprowadził papież Franciszek”.

Jak czytamy w wp.pl – ks. Prusak „skomentował w ten sposób działania arcybiskupa względem Józefa G., który jest byłym proboszczem w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim i właśnie został skazany na trzy lata więzienia za molestowanie 12-latka w 2005 i 2006 roku. Jak donosi Radio Ostrowiec, Dzięga – ówczesny biskup sandomierski – wiedział o zarzutach pedofilskich wobec Józefa G., bo molestowany nastolatek powiadomił kurię o tym, co go spotkało. Zamiast jednak postąpić zgodnie z obowiązującymi zasadami, jedynie przeniósł księdza do innej parafii.”

Jezuita dodał również: „Arcybiskup Dzięga nie tylko w tej konkretnej sprawie ma wiele na sumieniu. Wszyscy wiemy, że był takim hamulcowym, jeśli chodzi o wprowadzanie norm watykańskich i jeśli chodzi o rozliczanie biskupów i księży w kwestii pedofilii. Jeśli zawinił, a zawinił, powinien być z tego rozliczony„.

wit

https://wideo.wp.pl/nie-tylko-w-tej-sprawie-ma-wiele-na-sumieniu-ostry-komentarz-pod-adresem-arcybiskupa-dziegi-6689133203781249v

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here