Dzięga i Rydzyk

0
950
Plakat: Szymon Szymankiewicz www.szszymankiewicz.pl

W sumie nie dziwię się, że wiele osób w Szczecinie nominuje arcybiskupa Dzięgę do mało chlubnego miana „Kiełbia” w plebiscycie Gazety Wyborczej. Określenia „deweloper szczeciński”, „chroniący, promujący homoseksualistów i pedofilów w Kościele” można uzupełnić o kilka innych stwierdzeń. „Zaślubiony z PiS-em, stosujący inne standardy w swoim życiu prywatnym i w sferze publicznej”. Dochodzi kolejne – mizogin.

Podczas 29 rocznicy powstania Radia Maryja abp Andrzej Dzięga przewodniczył Mszy i wygłosił kazanie. O Strajku Kobiet i protestujących kobietach powiedział: „Krzyki te idą za nami od tygodni. Nienaturalne, wręcz wynaturzone odgłosy tych manifestacji”.

Tym razem Dzięga, jednak nie przebił Rydzyka… Ojciec Dyrektor ogłosił tuszującego pedofilię w Kościele, odsuniętego przez Watykan, biskupa Janiaka „współczesnym męczennikiem”. Słuchało tych bredni, kilkunastu biskupów i kacykowie polityczni.

Wiele osób, o różnych poglądach, skomentowało tę wypowiedź.

Prof. dr hab. Tadeusz Gadacz „To, co powiedział Tadeusz Rydzyk w Toruniu jest dlatego porażające, że z wnętrza kościoła popłynęła informacja o akceptacji dla pedofilii duchownych”.

Dr Tomasz TerlikowskiMilczenie pasterzy i przełożonych w obliczu nazywania zła dobrem, głoszenia anty-Ewangelii, kompromitowania działań Kościoła w kwestii walki ze skandalami i obrony małoletnich i bezbronnych dorosłych jest współudziałem w tych procesach”.

Szymon Hołownia „Rydzyk w sobotę napluł w twarz polskim katolikom – zrobił z nich współodpowiedzialnych za brudne gierki niektórych biskupów i w jawny sposób przeciwstawił się papieżowi Franciszkowi, nazywając „męczennikiem” biskupa podejrzewanego o tuszowanie pedofilii, w którego sprawie papież kazał wszcząć dochodzenie. Napluł w twarz ofiarom księży – gwałcicieli dzieci, których wstrząsające wyznania ośmieszył, a zbrodnie, których się na nich dopuszczono – zbagatelizował”.

O. Maciej Biskup „(…) niegodne słowa o. T. Rydzyka, w których bagatelizuje przestępstwo pedofilii w Kościele i lekceważy jej ofiary”.

Czy to dalej mój, nasz Kościół? Chyba nie…

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here