Drugi przetarg na rozbudowę Teatru Polskiego w Szczecinie

0
633

Rozpoczęła się procedura ogłoszenia drugiego przetargu na rozbudowę Teatru Polskiego w Szczecinie. Dziś (piątek 13 grudnia 2019 r.) Teatr Polski przekaże ogłoszenie o wszczęciu przetargu nieograniczonego do Urzędu Zamówień Publicznych Unii Europejskiej. Oznacza to, że już w przyszłym tygodniu firmy będą mogły składać swoje oferty. 

– Mamy determinację rozbudowania teatru, ale jesteśmy też odpowiedzialni za stan finansów województwa. Mam nadzieję, że ponowiony przetarg pozwoli na  realny dla budżetu wybór wykonawcy. Zapraszam wszystkie zainteresowane firmy do udziału w postępowaniu – mówi marszałek Olgierd Geblewicz, a komentując komentarze sejmikowej opozycji w tej sprawie dodaje: – To naprawdę niepoważne, że PiS, który od początku był przeciwnikiem inwestycji w Teatrze Polskim, dziś z tak wyraźnie udawaną troską lamentuje z powodu unieważnienia przetargu. Komisja przetargowa powołana przez Teatr zmuszona była podjąć decyzję o unieważnieniu ostatniego przetargu, ponieważ oferty przekroczyły zabezpieczony na tę inwestycję budżet. Teatr Polski przystąpił natychmiast do rozpoczęcia ponownej procedury przetargowej. Jej szybkie rozpoczęcie sprawia, że nie ma zagrożenia utraty środków unijnych, a nowe oferty będziemy mogli poznać już pod koniec stycznia. 

W przebudowanym obiekcie znajdzie się scena główna na 610 miejsc, scena teatru szekspirowskiego na 320 miejsc, sala kabaretowa na 80 miejsc, wielofunkcyjna sala prób, scena eksperymentalna ze zmienną liczbą miejsc siedzących, garderoby, magazyny na teatralne rekwizyty, pomieszczenia służbowe. Zostanie także zagospodarowany teren wokół Teatru Polskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here