Dokąd płk. Dzięga owce swe prowadzi?

0
437

Czytając opublikowany właśnie raport Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, można odpowiedzieć, że donikąd…

Liczba kleryków w szczecińskim Seminarium Duchownym to aż 16 studentów. Nie na jednym roku. Wszystkich – na sześciu latach, czyli – statystycznie poniżej 3 na jednym roku. W takiej sytuacji to księży profesorów jest pewnie z kilkudziesięciu. Zajęcia na roku wyglądają więc jak korepetycje u cioci Zosi. Ciekawie jak sprawdzana jest lista obecności? Czy prowadzący zajęcia czyta „wszystkie” nazwiska, czy tylko „rzuci okiem” (wystarczy jednym), po wypełnionej sali?

Minimalny wzrost chrztów i I Komunii o niczym jeszcze nie świadczy. No może o przyzwyczajeniach rodziców, ale sakrament bierzmowania o którym mogą już decydować młodzi ludzie wiele nam mówi o tendencji w naszym województwie. W 2021 roku do bierzmowania przystąpiło 6 035 osób, a w kolejnym roku 5 624. Spadek o ponad 400 młodych duszyczek.

I teraz najważniejsze dane: dominicantes i communicantes. Pierwszy to osoby uczestniczące w niedzielnej mszy świętej i drugi wskaźnik – procent osób, które przystępują do komunii świętej.

W diecezji kierowanej przez arcybiskupa Dzięgę w niedzielę na msze chodzi 16,9% tzw. wiernych. Do komunii przystępuje zaledwie 8,1%. To najniższe wskaźniki w całej Polsce!!! Są diecezje w których na niedzielnych mszach jest ponad 40% wiernych, a przystępujących do komunii to kilkanaście – kilkadziesiąt procent. Dla porównania w diecezji szczecińsko – kamieńskiej w 2015 roku, w niedzielnych mszach uczestniczyło 26% a do komunii przystępowało 11,9%…

Brawo panie pułkowniku, obrona i promocja pedofila Dymera przynoszą efekty… Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie zamknąć Seminarium Duchowne i pozostaną tylko spotkania opłatkowe z działaczami PiS…

wit

Całość badania: https://iskk.pl/images/stories/Instytut/dokumenty/ISKK_Annuarium_dane_za_2021_www.pdf

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here