Dodatkowe dźwigozaury na Łasztowni

0
346

Słynna huśtawka zamontowana na replikach portowych żurawi będzie wakacyjną atrakcją szczecińskiej Łasztowni i nadodrzańskich bulwarów. Instalacja promująca Pomorze Zachodnie została ustawiona przy bosmanacie na Nabrzeżu Celnym. 

Huśtawka na dźwigozaurach w ubiegłym roku objechała całą Polskę (Warszawę, Łódź, Rzeszów, Gdańsk, Wrocław), bardzo podobała się uczestnikom Pol’and’Rock 2021 (festiwal odbył się na lotnisku Makowice – Płoty) i turystom odwiedzającym Międzyzdroje (kilka tygodni zdobiła promenadę). A później zakotwiczyła na placu Orła Białego w Szczecinie. Po kilku miesiącach intensywnej eksploatacji konieczne było przeprowadzenia napraw i wymiana niektórych elementów. Urządzenie przeszło kompleksowy serwis. Wykonano prace konserwacyjne, odświeżono malowanie. Pojawiły również „wzmocnienia”, dzięki którym konstrukcja będzie bardziej odporna na akty wandalizmu. Oby było ich jak najmniej, a huśtawka dawała radość i relaks tysiącom mieszkańców Pomorza Zachodniego i turystów.

„Pomorze Zachodnie jest piękne, radosne, aktywne – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – Huśtawka na dźwigozaurach symbolizuje morski region, portowe miasto, ale też radość życia, wypoczynek, wakacje w dobrym klimacie. Zachęcam wszystkich, by nas odwiedzili, by poznali atrakcje Pomorza Zachodniego. 

Repliki dźwigozaurów z wygodną kilkuosobową ławką zostały zamontowane na Nabrzeżu Celnym w Szczecinie, przy bosmanacie. Kilkaset metrów od prawdziwych portowych dźwigów, które były inspiracją dla twórców huśtawki. Instalacja będzie tam stać do 30 września, jako wakacyjna atrakcja Łasztowni i bulwarów. Huśtawka zawieszona na replikach słynnych (odrestaurowanych w 2017 r.) portowych dźwigów stojących nad Odrą w niebanalny sposób reklamuje Pomorze Zachodnie.

Huśtając się, można poczuć klimat radosnego, przyjaznego regionu, zapraszającego do nadbałtyckich kurortów oraz żeglowania po zachodniopomorskich akwenach. Huśtawkę na dźwigozaurach wykonała firma Metal Madness ze Szczecina, zwycięzca drugiej edycji konkursu gospodarczego „Twój biznes pod banderą sukcesu” w kategorii mikroprzedsiębiorstwo. To pierwsza, ale nie ostatnia tego typu instalacja, która promować będzie Pomorze Zachodnie. Urząd Marszałkowski niedawno ogłosił konkurs na kolejne trzy instalacje, które mają symbolizować „Pomorze Zachodnie – przyjazne środowisko”, :Pomorze Zachodnie – wiedza, technologia i kreatywność”, „Pomorze Zachodnie – otwarte na Ludzi”. Nagrodą w konkursie jest 10 000 zł brutto w każdej części oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki w celu wykonania instalacji.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here