Długa droga przed nami

0
993

Rowerowy ranking polskich miast przygotowany przez Morizon.pl pokazuje jak dużo pracy jeszcze przed nami. Szczecin niestety wypadł w nim źle, gdyż w rowerowym wyścigu największych miast wleczemy się z tyłu peletonu.

 

 

 

 

 

 

 

Absolutnie najgorzej jest pod względem rowerowej

infrastruktury , gdzie na każdy kilometr powierzchni przypada zaledwie niecałe 450 metrów ścieżek rowerowych, pasów ruchu, kontrapasów i ciągów pieszo-rowerowych (dane z 2017 roku). Ich całkowita długość to 135 km, co daje nam zaszczytne drugie miejsce na podium w kategorii ”najniższy wynik w kraju”. Porównane zostały także funkcjonujące systemy miejskich rowerów i tutaj na szczęście plasujemy się w środku stawki.

 

 

 

 

 

W ciągu czterech lat baza dostępnych do wypożyczenia rowerów urosła do 760 pojazdów, co daje jeden rower na 547 mieszkańców. W całym mieście działa 87 stacji – więcej niż we Wrocławiu, Katowicach i Bydgoszczy. Ich zagęszczenie nie jest jednak zbyt duże – ze współczynnikiem 0,29 stacji na 1 km2 Szczecin pod tym względem plasuje się na 6. miejscu spośród dziesięciu największych miast Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here