Czytajcie książki!

0
601

Rusza pierwsza w Polsce potężna kampania samorządowców na rzecz czytelnictwa. Unia Metropolii Polskich, czyli 12 największych polskich miast, w tym Szczecin oraz Fundacja Powszechnego Czytania pokazują, dlaczego czytanie ma moc polepszania świata.

#CzytanieRządzi: jest wysiłkiem, który kochamy, pomaga człowiekowi w rozwoju, wciąga. Jak sport. I – tak jak w odniesieniu do sportu – zbliżające się wakacje to świetny czas na czytanie. #CzytanieRządzi: ćwiczy nasz umysł, sprawia, że jesteśmy „w formie”: intelektualnie, społecznie i emocjonalnie, stabilni, zdrowi, kompetentni! Prezydenci dwunastu polskich metropolii występują w roli ambasadorów czytania – zapraszają do półprywatnej rozmowy, dzielą się swoimi upodobaniami literackimi, pokazują, że #CzytanieRządzi! 

Wspólne, osobiste zaangażowanie Prezydentów największych polskich miast na rzecz upowszechnienia czytania, to wyraz troski o rozwój mieszkańców.

– Czytanie jest ważne z bardzo wielu względów. Mówiąc o tym powinniśmy zwracać uwagę na elementy, o których tak często się nie wspomina – np. na fakt, że czytanie literatury pięknej podnosi naszą empatię. Inteligencja emocjonalna, gotowość podjęcia próby zrozumienia drugiego człowieka, kompetencje rozumienia jego emocji – to przecież w czasach wojny, konfliktów, sprawa niewypowiedzianie ważna. Szczecinianie jako obywatele miast na granicy kultur doceniają ten walor być może jak nikt inny. Czytajmy – jeśli nie dla wiedzy – to po to by się lepiej wzajemnie rozumieć! Szczecin z pełnym przekonaniem włącza się w kampanię #CzytanieRządzi – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina

Co czyta prezydent Piotr Krzystek? Jaką ma ulubioną książkę z dzieciństwa? Śladami jakiego bohatera książkowego jeździ po Europie? Czy woli bibliotekę czy księgarnię? Co preferuje biografie czy fantastykę? Każdy może to sprawdzić:

Kampania #CzytanieRządzi to pierwsze w Polsce tak mocne i szerokie zaangażowanie najwyższych władz samorządowych na rzecz upowszechniania czytania.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here