Czasem kochać, to nie urodzić

0
772
#ProtestujJakTylkoMożesz #ZatrzymaćPiekłoKobiet #OdrzucićProjektGodek #NieSkładamyParasolek Ogólnopolski Strajk Kobiet

22 października zapadnie wyrok na dzieci, kobiety i rodziny w Polsce.
Zakaz terminacji ciąży w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia płodu oznacza, że ciężarne będą zmuszone do doświadczenia porodu dzieci, które wkrótce umrą, często w bólu.
Według Moniki „Pacyfki” Tichy „oznacza to cierpienie tychże dzieci, traumę matek oraz ich rodzin, dlatego zapraszam 21 października o godzinie 18.00 na Plac Solidarności w Szczecinie”.
Korzystając z epidemicznego zamieszania, PiS chce przepchnąć ten niemal całkowity zakaz aborcji przez podporządkowany sobie Trybunał Konstytucyjny.
Takich przypadków w Polsce jest około tysiąca rocznie. Są to często planowane, wyczekane ciąże. O męczarniach tysiąca dzieci, traumie tysiąca rodzących lub par, oraz ich bliskich, decydować będą: Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz, oraz znany nam nazbyt dobrze Bartłomiej Sochański…

Projekt leżał w zamrażarce przez ponad dwa lata. Z jednej strony naciskał Kościół Katolicki i Ordo Iuris, z drugiej zaś PiS obawiał się reakcji nawet własnego elektoratu, którego tylko część tę zmianę popiera. Teraz, mając w perspektywie kolejne wybory dopiero za trzy lata, rządzący uznali, że przyszedł czas na spłacenie długów tronu wobec ołtarza.
Ceną za ich władzę są tragedie ludzkie.
Konsekwencje decyzji PiSu, Kościoła, pseudo-trybunału poniosą nie członkowie rządu, nie duchowni i nie państwo, ale obywatelki i obywatele.
Nie pozwólmy na to. Nic o nas bez nas!

Uwaga: ŚCISŁY RYGOR SANITARNY.


W demo może uczestniczyć maksimum 25 osób. Obowiązuje odstęp 2 metrów pomiędzy uczestnikami, zasłanianie ust i nosa.

https://www.facebook.com/events/3517185695005607/

Organizatorem demonstracji jest Lambda Szczecin. https://www.lambda.szczecin.pl/

Plakat do tekstu – autor Szymon Szymankiewicz. Wystawa prac Artysty planowana jest w Szczecinie 12 listopada.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here