COVID-19 konkretna pomoc

0
677
foto: wzp.pl

Instruktor narciarstwa sprzedający Ministerstwu Zdrowia maseczki, pani od oscypków, handlarz bronią od respiratorów. Kolega ministra, szwagier i ciotka. Niestety wiele będzie do wyjaśnienia w zakresie walki z pandemią na poziomie rządowym. Trochę inaczej wygląda to na poziomie regionu.

Na walkę z COVID-19 Samorząd Województwa przeznacza kwotę blisko 31,5 mln w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Środki te trafią do szpitali wojewódzkich, powiatowych, resortowych i klinicznych oraz ratownictwa medycznego. Sam projekt Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego opiewa na 5 mln zł. Możliwy będzie zakup przez Pogotowie m.in. czterech ambulansów, respiratorów czy defibratorów.

Dzięki elastycznemu podejściu Komisji Europejskiej do wydatkowania funduszy unijnych na przeciwdziałanie skutkom COVID-19, w regionie z pomocy skorzysta docelowo 30 jednostek ochrony zdrowia.

Jak powiedział nam Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz: „Przewidując drugą, jesienną falę pandemii już w czerwcu przygotowaliśmy pakiet działań zmierzających do przygotowania przede wszystkim placówek leczniczych, ale i służb ratunkowych oraz szkół”.

Środki dla opieki medycznej oraz ratownictwa medycznego z Pomorza Zachodniego zostały uruchomione z działania 7.7. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 obejmującego przedsięwzięcia związane z walką i zapobieganiem COVID-19. Lista jednostek, do których trafi wsparcie znajduje się na stronie www.rpo.wzp.pl.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here