Collins Chukwudii Anozie

1
1827

Collins Chukwudii Anozie pochodzi z Nigerii, od ponad 30 lat mieszka w Szczecinie. Native speaker, lektor języka angielskiego m.in w Szczecin International School i innych szkołach języka angielskiego. Miał swój program w Telewizji Gryf i TV Pomerania.

Redakcja: Jak oceniasz rozwój Szczecina?

Collins Ch. Anozie: Pamiętam, że kiedy przyjechałem do Szczecina, wówczas było to miasto raczej przeciętne. Centrum zaniedbane, mało zieleni. Na Warszewie czy w Pucicach pamiętam jeszcze puste pola.

Redakcja: A teraz?

Collins Ch. Anozie: Teraz to zupełnie inne miasto. Teraz widać wielki skok w rozwoju Szczecina. Nowe osiedla, nowe hotele, dużo zieleni, dobre oświetlenie. Wspaniałe inwestycje, które powstały dzięki Marszałkowi i funduszom europejskim: Filharmonia, Centrum Dialogu Przełomy, Opera na Zamku czy powstające Morskie Centrum Nauki.

Redakcja: Co można zmienić, poprawić w mieście?

Collins Ch. Anozie: Wyraźnie widać, że w Szczecinie brakuje Aquaparku, potrzebny jest nowy stadion piłkarski. Brakuje też miejsc gdzie mogliby spotykać się obcokrajowcy. W Szczecinie jest ich już bardzo wielu. To pokazuje też rozwój i otwartość miasta. Uważam, że Szczecin ma duży potencjał i perspektywy przed sobą. Mam nadzieję, że powstaną nowe miejsca pracy.

Redakcja: czy Szczecin jest otwarty na ludzi innych kultur?

Collins Ch. Anozie: Polacy i szczecinianie są gościnni, tolerancyjni i otwarci na innych. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale margines nieufności i braku tolerancji występuje też w innych krajach europejskich.

Redakcja: Dziękujemy za rozmowę.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here