Campus dla Ukrainek. Trzaskowski w Szczecinie

0
410

– Bardzo się cieszę, że Ukraina została zaproszona do członkostwa w UE. Myśmy o to zabiegali od wielu lat. Przypominam, że przecież to PO stworzyła program Partnerstwa Wschodniego, że to my zabiegaliśmy żeby te relacje z Ukrainą, między Ukrainą a UE były jak najbliższe, o podpisanie umowy stowarzyszeniowej, a dzisiaj ten status państwa kandydującego powoduje że wszyscy mamy nadzieję że UE stanie na wysokości zadania – stwierdził Rafał Trzaskowski na briefingu prasowym w Szczecinie.

Lider Platformy Obywatelskiej przyjechał do Szczecina, by wręczyć bilety na Campus Polska Przyszłości. Spotkanie z uczestnikami Campusu miało miejsce przed honorowym konsulatem Ukrainy, a bilety otrzymały m.in Katerina Zawiżneć i Sofija Cariw. Ukrainki na co dzień są wolontariuszkami stowarzyszenia Migracja, organizacji zaangażowanej w pomoc walczącej Ukrainie. 

Trzaskowski w Szczecinie zapowiedział, że tematem przewodnim tegorocznej edycji Campusu będzie sytuacja w Ukrainie. 

– Jeżeli chodzi o Campus Polska Przyszłości, staramy się żeby on był w tym roku jak najbardziej różnorodny i oprócz oczywiście naszych przyjaciół z Polski, którzy stoją za mną i jadą ze Szczecina, z okolic na Campus, również zapraszamy naszych gości z Ukrainy. Bardzo się z tego cieszę, dlatego że Ukraina jest dzisiaj tematem, który nie schodzi nam z ust ani umysłów, cały czas na ten temat rozmawiamy, zastanawiamy się nad tym co będzie dalej i przez cały czas pomagamy – stwierdził Rafał Trzaskowski.

Campus Polska Przyszłości 2022 to druga edycja spotkań z młodymi ludźmi z całej Polski, którzy przez kilka dni mają możliwość uczestnictwa w szeregu szkoleń oraz spotkań z wyjątkowymi osobami ze świata polityki, kultury i nauki.

Wśród zaproszonych gości są między innymi: Matusz Vallo, burmistrz Bratysławy, ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński, prof. Magdalena Środa, prof. Leszek Balcerowicz, Tomasz Terlikowski czy też  Kira Rudyk, przewodnicząca partii Głos, jedna z bardziej znanych deputowanych do Wierchownej Rady.

Przemek Kowalewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here