Budżet miasta 2019 przyjęty – podsumowanie sesji Rady Miasta

0
784

Budżet miasta na 2019 rok, powołanie Spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie oraz przyjęcie bonifikaty za przekształcenie użytkowania wieczystego – to najważniejsze z podjętych uchwał podczas wtorkowej sesji Rady Miasta.
Zgodnie z przyjętą uchwałą budżetową dochody miasta wynoszą 2,5 mld zł, wydatki 3,1 mld zł a deficyt ok 600 mln zł. Radni opowiedzieli się także za powołaniem Spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. Nowa spółka w ramach zastępstwa inwestorskiego będzie odpowiedzialna za realizację inwestycji w Szczecinie.
Jednym z punktów dzisiejszej sesji było również podjęcie uchwały dot. ustalenia bonifikaty za przekształcenie użytkowania wieczystego. Zgodnie z przyjętymi rozwiązaniami, ustalona została bonifikata w wysokości 60%.
Przyjęto uchwałę w sprawie powierzenia Gminie Stare Czarnowo prowadzenia zadania w zakresie zarządzania drogą gminną oraz wyrażenia zgody na zawarcie przez Gminę Miasto Szczecin porozumienia w tej sprawie, w ramach realizacji projektu „Budowa drogi rowerowej łączącej gminę Stare Czarnowo z miastem Szczecin”. Przyjęto także uchwałę w sprawie „Program rozwoju pieczy zastępczej Gminy Miasto Szczecin na lata 2019-2021”.
Podczas sesji odbyła się uroczystość nadania Pani Justynie Markitoń honorowego tytułu „Mecenas Osób Niepełnosprawnych” za 2018 rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here