Bronimy kobiet – sojusz pokoleń!

0
960


Wydarzenia w Warszawie, brutalne zachowania Policji – gaz łzawiący, zakapturzeni policjanci z pałkami, naruszenia immunitetu poselskiego, aresztowania, spisywanie strajkujących pokazują, że władza dyktatorka z Żoliborza kończy się. Jego niezrównoważone wystąpienie w Sejmie, mowa o błyskawicy jako symbolu SS, stwierdzenie do posłów, że macie krew na rękach, pokazują stan jego psychiki…

Tym bardziej ważna jest nasza solidarność i determinacja. Szczecińska Lambda zaprasza w najbliższą sobotę na Plac Solidarności. Zdaniem Moniki „Pacyfki” Tichy „aktywność i zaangażowanie różnych pokoleń i środowisk to szansa na normalność zgodną ze standardami europejskimi – wykrzyczmy swoją niezgodę na zastaną rzeczywistość„.

Podczas demonstracji zaplanowano: wystąpienia przedstawicielek i przedstawicieli trzech pokoleń, podsumowanie ostatnich wydarzeń, wypowiedzi aktywistki z kolejnego kraju i performance. Wśród osób występujących będą m.in.: Katarzyna Kotula posłanka na Sejm RP – wieloletnia obrończyni Praw Kobiet, działaczka gryfińskiego Strajku Kobiet, aktywistka, sojuszniczka społeczności osób LGBT+ oraz Łukasz Jurewicz (ona/on) – niebinarna osoba na co dzień działającą w poznańskiej Grupie Sțonewall, współorganizująca szczeciński Marsz Równości.

Monika „Pacyfka” Tichy przypomina, że „Kotula i Jurewicz mają doświadczenie w porywaniu tłumów, wygłaszaniu pełnych motywacji i walecznej energii przemówień. Ich niestrudzona praca udowadnia, że wartości takie jak równość, wolność, demokracja, uczciwość i obowiązki obywatelskie są częścią ich natury”. Sobota, Plac Solidarności w Szczecinie, godz. 18.00.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here