Brexit – pytań coraz więcej

0
853

Fundacja Europejska http://fundacjaeuropejska.pl/ w Szczecinie zaprasza na wykład i debatę: Brexit i tendencje odśrodkowe w Europie. Spotkanie poprowadzi wybitny specjalista od spraw brytyjskich dr hab. Bartłomiej H. Toszek.

Brak umowy handlowej i szantaż Londynu. Czy Rząd Johnsona chce umowy z Unią Europejską po brexicie? Czy Polacy w Anglii mają się czego obawiać? Kto pójdzie za Anglikami – czy Unię Europejską rozsadzą awanturnicy finansowani przez Rosję?

Okres przejściowy dla Wielkiej Brytanii kończy się za nieco ponad 2 miesiące. Co dalej? Jakie konsekwencje może to mieć dla Polski i całej Unii Europejskiej?

Spotkanie w rygorze sanitarnym (ograniczona ilość miejsc, maseczki, płyny do dezynfekcji, bezpieczne odległości) odbędzie się w czwartek 29 października o godz. 13.00 w Sali Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego przy ul. Mickiewicza 41. Spotkanie będzie też transmitowane przez stronę FB Fundacji Europejskiej.

Spotkanie poprowadzi – dr hab. Bartłomiej H. Toszek – absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, adiunkt w Instytucie Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie, specjalista od Wielkiej Brytanii i procesów integracji w Unii Europejskiej, autor monografii naukowych, wielu artykułów naukowych i recenzji. Często zapraszany jako komentator w telewizji TVN 24 czy gość radia TOK FM.


Wstęp na debatę jest otwarty, jej realizacja możliwa jest dzięki wsparciu z Programu Społecznik 2019-2020. Wykład i debata będą transmitowane w internecie.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here