Brawa dla Radnych PiS

0
294
grafika: Szymon Szymankiewicz

Darmowa komunikacja miejska w Szczecinie dla Ukraińców, którzy uciekli przed wojną. Projekt uchwały radnych Prawa i Sprawiedliwości wpłynął już do szczecińskiej Rady Miasta.

Jeden z radnych PiS słusznie argumentował, że przedłożona uchwała nie zwiększy wydatków miasta. Uchwała nie wywołuje skutków finansowych w budżecie miasta. Zwolnienie z opłat dotyczy osób, które nie były brane pod uwagę przy szacowaniu wpływu z tytułu sprzedaży biletów do budżetu miasta na 2022 rok. Pięknie i prosto.

Będzie to konkretna pomoc dla uciekających przed wojną. Samo dodawanie flagi Ukrainy do zdjęć profilowych to trochę za mało. Selfi z demonstracji publikowane a czasami jeszcze sponsorowane na Facebooku czy Instagramie to przykład uprawiania polityki instagramowej. Realna polityka, to konkrety, jak choćby zwolnienie z opłat komunikacji miejskiej dla Ukraińców.

Szkoda, że największy klub radnych Platformy Obywatelskiej w konkretnej polityce ma niewiele do powiedzenia. Może jednak Państwo Radni dalej uzgadniają stanowisko w sprawie placu WOŚP…

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here