Biskup, Dostatni

0
664

Klerykalizm, nadużywanie władzy i łamanie sumienia to trzy główne przyczyny bolesnego kryzysu w Kościele – takie wnioski płyną z lektury książki Macieja Biskupa. To również zagadnienia, do których nawiązuje w swoich publicznych wypowiedziach Tomasz Dostatni.

Spotkanie autorskie w Szczecinie. Na pierwszą pokusę – nadużywania władzy – odpowiedzią może być tylko bardziej radykalne ubóstwo i samoograniczenie się Kościoła, rezygnacja z poszukiwania wielorakich wpływów w różnych obszarach życia społecznego, politycznego i gospodarczego – to fragment książki Macieja Biskupa OP, do niedawna proboszcza szczecińskich dominikanów, obecnie mieszkającego w klasztorze w Łodzi. „Nieostatnie kuszenie. Jak przetrwać noc Kościoła” – książka cieszy się taką popularnością, że nakład Wydawnictw WAM został już wyczerpany i u wydawcy książka jest – mamy nadzieję – chwilowo, niedostępna.

Będzie jednak do kupienia podczas spotkania autorskiego już 1 lipca w Szczecinie. W ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary – Maciej Biskup i Tomasz Dostatni zapraszają do ogrodu za kościołem dominikanów, przy Placu Ofiar Katynia 1.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here