39 PKO Półmaraton Szczecin

0
873

Ponad 3.5 tysiąca osób wzięło udział w biegowym święcie w Szczecinie. Wśród nich 300 żołnierzy 12 Błękitnej Brygady, którzy pamiętają w ten sposób o poległych kolegach m.in. w Iraku czy Afganistanie. Jednym z nich, w koszulce Błękitnej Brygady, był m.in. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Wśród biegaczy przeważali mieszkańcy Szczecina i województwa zachodniopomorskiego, ale byli też Goście z różnych części Polski, Niemiec i duża grupa biegaczy z Berlina. Dla wielu uczestników, półmaraton to przede wszystkim świetna zabawa, spotkanie z przyjaciółmi i sportowa rywalizacja.

Frekwencja w zawodach biegowych dla amatorów stale się zwiększa. Coraz więcej ludzi biega rekreacyjnie. To jedna z dyscyplin sportowych, która nie wymaga przesadnie wysokich nakładów finansowych. Wystarczą dobre buty i można zaczynać przygodę pełną fascynacji i endorfin.

Warto wspomnieć, że w Szczecinie amatorzy biegania mają kilka ciekawych propozycji na wspólne bieganie. Wśród nich wyróżnia się grupa „Wieczorne Bieganie w Szczecinie”. Pomysłodawca – Wojtek Kępka, zaprasza, również początkowych amatorów biegania, w każdy wtorek na Jasne Błonia. Niedawno biegacze skupieniu wokół „Wieczornego Biegania w Szczecinie” mieli swój piękny jubileusz – 200 rocznice wspólnego biegania. Kilkudziesięciu z nich uczestniczyło również w 39 PKO Półmaratonie w Szczecinie jako zawodnicy, czy wolontariusze.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here