Biblioteki czynne dłużej

0
800

Młodzi Demokraci ze Szczecina na dzisiejszej konferencji prasowej zapoczątkowali zbiórkę podpisów pod petycją w sprawie wydłużenia godzin pracy Książnicy Pomorskiej i bibliotek głównych ZUT i US. Przez cały tydzień będą zbierać przed wejściem do KP podpisy poparcia pod inicjatywą, którą dziś zapoczątkowali. 
– Otrzymywaliśmy od pewnego czasu sygnały, że dłuższe otwarcie Książnicy i bibliotek uniwersyteckich byłoby dobrym pomysłem, a SMD zawsze reprezentuje głos młodzieży w naszym mieście, dlatego nie możemy pozostawić tej sprawy obojętnie – powiedziała Klaudia Król z Młodych Demokratów. 
– W związku z tym najpierw skontaktowaliśmy się z urzędem marszałkowskim i dyrekcją Książnicy Pomorskiej, chcąc się dowiedzieć, czy wydłużenie godzin otwarcia jest możliwe – tłumaczył przewodniczący SMD, Stanisław Kaup podkreślając, że po rozmowach przyszedł czas na działania w tej sprawie.
Przedstawiciele Młodych Demokratów zaznaczyli, że zebrane podpisy będą świadectwem popracia dla inicjatywy, którą stworzyli.
– Dzięki podpisom, Urząd Wojewódzki, dyrekcja i pracownicy Książnicy zobaczą, jak duże jest zapotrzebowanie na prace KP w dłuższym wymiarze czasu. Proponujemy też aby biblioteki główne naszych uniwersytetów, wzorem PUM, również przedłużyły godziny otwarcia – dodawał Kaup.
Młodzież z SMD zaproponowała zmianę godzin funkcjonowania obiektów od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 22:00 oraz w soboty od 9:00 do 19:00. 
Stanisław Kaup

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here