Betlejewski w Szczecinie

0
1037

Czy będzie skandal, czy dobra zabawa? Miłość nie wybiera – taniec równości, to koncert Betlejewski & Przepięknie. W Szczecinie, najbliższy piątek na bulwarach o 21.00. Koncert „na Kutrze” jest bezpłatny, ale Rafał Betlejewski zapowiada: „zbieramy pieniądze na szczytny cel… zagłuszanie radia Maryja”.

Rafał Betlejewski znany jest ze swoich prowokacji artystycznych. W Szczecinie już kilka razy malował na murach napis „Tęsknię za Tobą, Żydzie”. Podawany wielokrotnie do sądu za malowanie na murach, realizuje ten projekt już kilkanaście lat. W różnych miejscach w Polsce pojawiają się napisy „Tęsknię za Tobą, Żydzie. Jak pisał w Monitorze prawie rok temu: „Hasła pisane są na ścianach, by odebrać antysemitom ich „tradycyjne medium”, jakim jest ścienny mural. Napis Tęsknię za Tobą, Żydzie może się na pierwszy rzut oka wydawać zaskakujący, ale to dlatego, że przyzwyczailiśmy się do innego przekazu na temat Żydów na ścianach naszych miast. Używamy więc artystycznej prowokacji, by zachęcić odbiorców do myślenia, weryfikowania postaw i rozmowy”. https://monitorszczecinski.pl/tesknie-za-toba-zydzie-2/

Rafał Betlejewski komentuje bieżące wydarzenia. Przenikliwie i – dla wielu – obrazoburczo. Kilka dni temu wraz z zespołem „Przepięknie” wystąpił podczas warszawskiej Parady Równości. Wśród utworów które zagra i zaśpiewa Betlejewski z zespołem, możemy się spodziewać m.in. „Ballady o geju”, utworu związanego ze Strajkiem Kobiet „Wypierdalać” czy „Żyd, Gej, Czarny, Uchodźca”. Zapowiada się więc mieszanka wybuchowa. Koncert organizuje Kultura ze Smakiem – Impresariat Artystyczny.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here