Bartek, nie pij!

2
675

Bartłomiej Sochański obwieścił, przypinając nawet tego posta, na swoim koncie Twitterowym, że nie będzie pił. Przez 100 dni. Dla uczczenia 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Cóż, na różne sposoby można świętować. Niektórzy wprost przeciwnie, na 100 lecie niepodległości wypiją 100 litrów wódki, może 100 skrzynek piwa, może 100 kartonów wina. Każdy świętuje jak umie. Jeden musi przestać pić, gdyż choroba alkoholowa zbliża się coraz bardziej. Inny nie pije w ogóle. Ale, czy nie lepiej zrobić sobie takie postanowienie prywatnie? Sprawdzić się, swoją silną wolę. Mordercy też mogą podjąć takie wyzwanie, przez 100 dni z okazji odzyskania niepodległości nikogo nie zabiję. Brawo. Mąż w koszulce „śmierć wrogom Ojczyzny”, uroczyście stwierdzi, kochana żono, od teraz przez 100 dni nie będę cię bił. A co, świętujemy 100 lecie niepodległości.

A może tak prospołecznie – przez 100 dni nie będę doił spółek Skarbu Państwa, zrzeknę się wynagrodzenia z rad nadzorczych, a obsługiwane spółki – moje wynagrodzenie, tzn. wynagrodzenie mojej Kancelarii przeznaczą na głodujące dzieci. To, powiem Ci Bartku, byłoby coś. Szacunek…

A właśnie, jeśli chodzi o szacunek. Zawsze Cię szanowałem. Jak byłeś prezydentem, konsulem honorowym, wcześniej działaczem Unii Wolności, adwokatem. Teraz… też Cię szanuję, ale nie rozumiem. Jako wzięty adwokat aprobujesz łamanie Konstytucji, bronisz z prokuratorem Piotrowiczem i sędzią Kryże działań dewastujących system prawny w Polsce, negujesz monteskiuszowski trójpodział władzy i niezależność sądownictwa. Czy pieniądze są tutaj najważniejsze. Przecież już nie musisz. Masz swoją pozycję i niezależność materialną. Nie rozumiem.

Wracając do Twojego postanowienia. To dobrze, że podjąłeś taką decyzję. Ja też. Po tym samym materiale z Radia Szczecin. Tylko ja się tym nie chwalę. Robię to dla siebie, nie dla innych. Zdobyłeś kilka lajków, kilka komentarzy. Warto było?

Takie rzeczy robi się prywatnie, dyskretnie. To nie są decyzje na pokaz. Mimo to, w tym akurat przypadku, życzę Ci powodzenia.

wit

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here