Arłukowicz szefem

0
95

Pomorze Zachodnie ma „swojego” szefa komisji w Parlamencie Europejskim!

To czysta formalność. W przyszłym tygodniu, Bartosz Arłukowicz zostanie powołany na przewodniczącego speckomisji Parlamentu Europejskiego ds. walki z rakiem. Polityk z naszego regionu, stał się tym samym jednym z trzech polityków PO piastujących najwyższe stanowiska w Parlamencie Europejskim. Wcześniej Ewa Kopacz została wiceszefową PE a Jan Olbrycht wiceprzewodniczącym frakcji EPL. Bartosz Arłukowicz odnosząc się do nominacji przypomniał w bardzo osobistym wpisie na FB początek swojej drogi zawodowej, która go doprowadziła do tego miejsca.

Przygodę z onkologią dziecięcą rozpocząłem jako student medycyny na drewnianym krzesełku obok łóżka chorej na białaczkę dziewczynki. Potem lata pracy na oddziale onkologii dziecięcej. Potem Sejm. Ministerstwo Zdrowia. Dzisiaj przejmujemy stery w Speckomisji ds walki z rakiem w Parlamencie Europejskim.

Arłukowicz odniósł się tym samym do swoich doświadczeń gdy jeszcze nawet nie myślał o karierze politycznej i pracował w Klinice Hematoonkologii i Onkologii Dziecięcej Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Komisja ds. walki z rakiem ma zacząć prace w przyszłym tygodniu i wówczas dojdzie do formalnych wyborów ws. jej prezydium. Komisja ma 12-miesięczny mandat, który może być przedłużony.

Jarema

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here