Aquapark w Szczecinie?

0
1271

Władze miasta zapowiedziały, że w połowie roku ruszy przetarg na budowę Fabryki Wody, czyli szczecińskiego Aquaparku. Inwestycja ma być gotowa w 2021 r.

Aquapark jest obok budowy stadionu piłkarskiego najważniejszą miejską inwestycją
w najbliższych latach. Oddanie obiektu do użytku inwestorzy przewidują za trzy lata. Ten projekt ma być jednym z najbardziej atrakcyjnych w Europie i bardzo nowoczesnych. Miasto złożyło już wniosek o pozwolenie na budowę Fabryki Wody. Z szacunków wynika, że
w połowie roku ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę prac budowlanych, które będą  mogły się rozpocząć na przełomie 2018 i 2019 r. W ramach inwestycji powstanie hala basenowa wyposażona m.in. w duży basen rekreacyjny, basen sportowy, brodziki dla dzieci, wodny plac zabaw i zjeżdżalnie. Przewidziana została również strefa relaksacyjna oraz strefa wypoczynkowa z wodospadem. Obiekt posiadać będzie ponadto strefę wellness oraz strefę rozrywkową. Zespół basenów z dużym zbiornikiem rekreacyjnym, plażą i lodowiskiem oraz tarasami powstanie na zewnątrz Fabryki Wody. Inwestycja ma nie tylko służyć rozrywce, ale także uczyć. Ofertę rozrywkową aquaparku mają uzupełnić także eksperymenty z fizyki, chemii i biologii. Koszt budowy szczecińskiego aquaparku wraz z wyposażeniem części wodnej to 123 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here