Apel do Prezydenta Krzystka

0
509

Szanowny Panie Prezydencie,

zwracam się do Pana z prośbą o natychmiastowe zaoferowanie pomocy przez miasto Szczecin oraz wsparcie wszelkich akcji i inicjatyw mieszkańców naszego miasta na rzecz afgańskich współpracowników i ich rodzin, którzy przez ostatnie dwadzieścia lat pracowali z Wojskiem Polskim w Afganistanie. Dzięki nim i ich wsparciu Polskie Kontyngenty Wojskowe bezpiecznie mogły realizować swoje zadania sojusznicze. Nie bez znaczenia jest, że pomoc jakiej udzielali nam Afgańczycy, dotyczyła bezpośrednio żołnierzy pochodzących z naszego miasta i regionu, wchodzących w skład Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego. To nasi żołnierze trzykrotnie w latach 2007 – 2015 brali udział w misjach na terenie Afganistanu i samej stolicy Kabulu.

Po wycofaniu się sił zbrojnych NATO oraz Stanów Zjednoczonych z Islamskiej Republiki Afganistanu i upadku dotychczasowych struktur państwowych, to nasi lokalni sojusznicy stali się celem ataków, a ich życie jest zagrożone.

W przeszłości okazał Pan wsparcie rodzinie z Syrii, i nie mam wątpliwości, że wie Pan jak ważne jest przestrzeganie zasad i zobowiązań humanitarnych. Liczę, że po raz kolejny okaże Pan wsparcie dla ludzi uciekających przed islamskimi fundamentalistami. Liczę, że znajdzie się w Szczecinie miejsce i możliwości aby udzielić azylu przynajmniej dla jednej z rodzin uchodźców z Afganistanu. Jeśli tylko Rząd Polski stanie na wysokości zadania i sprowadzi bezpiecznie do kraju zarówno naszych rodaków jak i afgańskich sprzymierzeńców.

Małgorzata Matyja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here