Apel do Europarlamentarzystów

0
362
autor: Szymon Szymankiewicz

Celem Akcji jest natychmiastowe przerwanie dostaw gazu i ropy z Rosji.

Widać wyraźnie, że impet polityków słabnie. Przedstawiciele niektórych rządów wprost oświadczają, że dalsze kroki w nakładaniu sankcji za agresję na Ukrainę byłyby zbyt kosztowne dla ich gospodarek. Dlatego nadszedł czas  na oddolny ruch społeczeństw.

Niech w dotyczących tego krajach, za Waszym pośrednictwem rozpocznie się w trybie pilnym Akcja dotycząca wyrażania zgody mieszkańców Europy na wyższe ceny gazu i paliw.

Poprzez zaangażowanie redakcji telewizyjnych, radiowych i prasowych należy przekazać adresy mailowe na które mieszkańcy poszczególnych krajów mogliby przekazać swoją akceptację dla decyzji natychmiastowego przerwania dostaw rosyjskiego gazu i paliw. Powinno to pomóc decydentom przełamać opory przed taką decyzją. Oczywistym jest, że będzie należało wspomóc tych odbiorców, dla których ten krok powodowałby trudności nie do pokonania.

Czy koszt tej decyzji będzie bolesny? Oczywiście tak! Ból ten jednak będzie i tak o wiele mniejszy od bólu zamordowanych, rannych, uciekających i cierpiących mieszkańców dumnego państwa Ukrainy!

Jestem za! Kto następny?

 Jerzy Serdyński

Polska – Szczecin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here