Ale jesteś pochrzaniona

1
233

Ryszard Leoszewki ikona poezji śpiewanej i kultury studenckiej, lider Sklepu z Ptasimi Piórami wciąż zaskakuje. Wraz z zespołem przygotowuje kolejną płytę. Od kilku dni można posłuchać jednej z piosenek, która niczym chirurgiczny skalpel, tnie nasz patriotyczny balonik. Obnaża to, co dzieje się obecnie w Polsce, nacjonalizm, nietolerancję i brak szacunku. To bardzo gorzka piosenka napisana i śpiewana przez osoby wrażliwe, które z niepokojem patrzą na Polskę. Niestety, artyści mają rację „jesteś spierniczona”.

Piosenkę można odtworzyć pod poniższym linkiem lub wejść ze strony FB Sklepu z Ptasimi Piórami.

https://youtu.be/B0mYO34FlPI

https://www.facebook.com/sklepzptasimipiorami

Wśród komentarzy na uwagę zasługują niektóre opinie opinie: „dość demoniczne, ale prawdziwe – niestety…”. „mocne”, „bardzo prawdziwa i niestety smutna”, „bardzo ładne”.

„Biało – czerwona” – pełna ekspresji i wyrazu piosenka z doskonałym tekstem Michała Zabłockiego. Autor tekstu współpracował z „Piwnicą pod Baranami”, Jackiem Wójcickim, Czesławem Mozilem, Beatą Rybotycką, Anną Szałapak a dla Grzegorza Turnaua napisał tekst piosenki „Cichosza”.

A to fragment tekstu: „Ale jesteś pokręcona, nie ma w Tobie, nic po prostu normalnego, biało – czerwona, ja Cię chrzanię, ale jesteś pochrzaniona, biało – czerwona. Jak orkiestra mocno dęta. Ja poznałem różne kraje ale Ciebie nie poznaję. Ja pierniczę, ale jesteś spierniczona”.

wit

1 KOMENTARZ

  1. Gdzie tu nacjonalizm i nietolerancja? Proszę nie piec swojej pieczeni na tym ogniu, panie autorze! Lecz raczej wysłuchać całego tekstu zawartego w tej ciekawej piosence. Bo to jest „piosenka z tekstem”, powiedziałby Artur Andrus, trudnym ale prawdziwym… Jest m.in. o emigracji, ciężkim losie, piciu, nieudacznictwie i innych tzw. wadach narodowych. To wszystko było bardzo mocno obecne w PRL-u, gdzie więc „o tym co się obecnie dzieje”?
    Czyli – brak zrozumienia przekazu lub nadinterpretacja ze strony autora tego artykułu.
    Tekst „Biało-czerwonej” jest doskonały, teraz wiadomo czemu, wszak napisał go twórca słów „Cichoszy”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here