Akceptacja dla protestu

1
742
www.szszymankiewicz.pl

Mali, zawzięci i mściwi ludzie rzucili się na media. Kaczyński przestaje być demokratą. Facet z deficytami osobowości, idzie drogą Orbana, Putina i Łukaszenki. Rozprawienie się z niezależnymi mediami, to kolejny krok do dyktatury świętoszkowatych ciemniaków. Nie dziwi więc powszechny (prawie) protest mediów niezależnych od pisowskiej propagandy. Mediów które są niezależne w swoich opiniach, w których pracują dziennikarze a nie propagandyści reżimowi. Niezależne media trzymają standardy dziennikarskiej rzetelności i obiektywizmu. To nie podoba się Kaczyńskiemu, jego akolitom i bojom. Dla małych ludzi standardem jest szczujnia tzw. publicznej telewizji. Totalny serwilizm, koniunkturalizm, język nienawiści, braki warsztatowe i deficyt moralny.

Ludzie przyzwoici nie mogą stać z boku. Nie mogą nie reagować. Dzisiaj w przestrzeni publicznej jest wiele świadectw solidarności z niezależnymi mediami. Od demonstracji członków Stowarzyszenia Młodzi Demokraci pod szczecińska siedzibą PiS. Poprzez znane osoby, które w takiej sytuacji muszą zareagować.

Ciekawy jest rysunek, jednego z bardziej znanych szczecinian, Henryka Sawki. Bardzo wymowny. Doskonale opisujący zamach rządzących, nie tylko na niezależne media, ale także na osoby o niezależnych poglądach.

screen Facebook Henryk Sawka

Szymon Szymankiewicz – poznański plakacista, którego wystawę w Szczecinie zorganizowała Fundacja Europejska, pokazał co myśli. Plakat Szymankiewicza ilustrujący niniejszy teksty jest bezkompromisowy i radykalny w swojej treści. Nawiązuje do znanego hasła ze Strajku Kobiet, czy osławionych ośmiu gwiazdek.

Z mediami solidaryzują się także znane osoby, oczywiście poseł Arkadiusz Marchewka, który nie pozostaje obojętny na działania pisowskiej władzy. Marchewka przypomina: „Gdyby nie niezależne dziennikarstwo nikt nie dowiedziałby się o aferze z respiratorami od handlarza bronią, o maseczkach kupionych za miliony złotych od instruktora narciarstwa, o dwóch wieżach Kaczyńskiego, o propozycjach korupcyjnych w KNF, o niesłusznie przyznanych ministrom dodatkowych nagrodach finansowych i wielu innych”.

Swoje zdanie wyrażają również artyści, chociażby Anita Lipnicka na swoim koncie Instagramowym pisząc „dziś do porannej prasy piję kawę czarną i gorzką. Bo wiem, że aby pozbawić człowieka wolności, wcale nie trzeba zamykać go w więzieniu”. Pani Anito, racja ale pan Naczelnik, czy pan Zero nie cofną się też przed więzieniami, tego też się możemy spodziewać…

screen/Instagram/Anita.Lipnicka

Nie ma głosu polskiego Kościoła, ale to nie dziwi – biznesy z prawymi i sprawiedliwymi idą doskonale, przykładem ksiądz Dymer. Nie ma głosu mediów katolickich, które jak bracia Karnowscy przyssały się do pisowskiego sutka. Są wyjątki. Chociażby były przeor klasztoru Dominikanów w Szczecinie o. Maciej Biskup.

screen/Facebook/ Maciej Biskup

Innym przykładem jest Tygodnik Powszechny. Ale już szczeciński hejter przyrównał, że nareszcie Tygodnik Powszechny jest w jednym szeregu z Trybuną. W Monitorze nie komentujemy wypowiedzi osób publicznych z deficytem intelektualnym…

screen/Instagram/Tygodnik Powszechny

Celnym podsumowaniem spontanicznej akcji solidarności z niezależnymi mediami niech będzie komentarz Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. „Nie ma demokracji bez wolnych mediów”.

screen/Facebook/ECS

Załączone historyczne zdjęcie jest bardzo wymowne, czasy komuny dzięki „prawym i sprawiedliwym inaczej” wracają, poświęcone przez Jędraszewskich, Głodziów i Dzięgów.

wit

1 KOMENTARZ

  1. podwójne opodatkowanie ???
    abonament rtv + 2mld dla pis tv czy to zgodne z prawem ?
    popieram media #bezwyboru „Nie ma demokracji bez wolnych mediów”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here