Dyskusja w Książnicy o polsko-niemieckiej pamięci i historii

0
895

Polsko-niemiecki spór o interpretację przeszłości był głównym tematem spotkania spotkanie z publicystą Robertem Trabą, które odbyło się w czwartek 28 lutego br. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Rozmowę poprowadził Adam Krzemiński, dziennikarz „Polityki”. Wydarzenie to część cyklu spotkań organizowanych przez Pomorze Zachodnie, które mają na celu umacnianie dorobku polsko-niemieckiego dialogu i współpracy.

Robert Traba jest współredaktorem publikacji „Polsko-niemieckie miejsca pamięci / Deutsch-polnische Erinnerungsorte”, historykiem, politologiem, kulturoznawcą, profesorem w Instytucie Studiów Politycznych PAN, wieloletnim dyrektorem Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie, profesorem honorowym Wolnego Uniwersytetu w Berlinie, współprzewodniczącym Wspólnej Polsko-Niemieckiej Komisji Podręcznikowej, współtwórcą m.in. polsko-niemieckiego podręcznika historii „Europa. Nasza historia”.

Debata pt. „Jedna historia. Ile pamięci? Polacy i Niemcy w sporze o interpretacje historii” to kolejna edycja cyklu polsko-niemieckich debat realizowanych przez Pomorze Zachodnie we współpracy z redakcją tygodnika Polityka. Poprzednia odsłona została zorganizowana pod hasłem „Polacy i Niemcy. Cud Roku 1989?”.

Cykl spotkań to projekt z zakresu edukacji obywatelskiej, którego celem jest umacnianie dorobku polsko-niemieckiego dialogu i współpracy, a także rozbudzanie zainteresowania mieszkańców obu krajów  wzajemnymi stosunkami historycznymi, kulturalnymi, społecznymi i gospodarczymi. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here