50. Regaty o Puchar Dnia Dziecka przeszły do historii

0
728

116 zawodników z 15 klubów z całej Polski – tak można podsumować jubileuszowe, 50. Regaty o Puchar Dnia Dziecka, którym wbrew pozorom, słoneczna pogoda spłatała figla.

– Regaty o Puchar Dnia Dziecka odbywają się nieprzerwanie od 1969 roku – zaznaczała podczas uroczystego otwarcia wicedyrektor Centrum Żeglarskiego, Magdalena Piasecka-Górny.

W tym roku zawody zostały zorganizowane dla dzieci w klasach Optimist A, B i C. Łącznie w regatach wystartowało 116 zawodników z całej Polski. Najliczniej reprezentowane było nasze województwo.

– Zawodnicy tych regat zasilali Kadrę Polski, a ostatnio Kadrę Olimpijską. To w nich swoje pierwsze kroki na optimiście stawiali Agnieszka Skrzypulec, Łukasz Przybytek i wielu innych wspaniałych żeglarzy. Puchar Dnia Dziecka od lat przynosi wiele chwały zawodnikom oraz satysfakcji trenerom i rodzicom – mówił tuż przed rozpoczęciem regat, sędzia główny Roman Gryglewski.

Zamiast 7 zaplanowanych wyścigów zawodnicy zmierzyli się tylko w czterech. Słoneczna niedziela nie sprzyjała młodym żeglarzom. Brak wiatru na wodzie oznaczał tylko jedno. Regaty rozstrzygnięto już pierwszego dnia. Regatom od lat towarzyszy dobra zabawa i wspólne świętowanie po zakończeniu zawodów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki.

Klasa A:

Aleksandra Bobrowska, UKS Barnim Goleniów

Oskar Sawicki, UKS Barnim Goleniów

Michał Biedalak, JKW Poznań

Klasa B:

Filip Harasimowicz-Krysztofiak, UKZ Błękitni Grzybowo

Patrycja Chiniewicz, MUKZ Bałtyk Mielno

Jakub Podgórny, KS Centrum Żeglarskie

Klasa C (dziewczynki):

Karolina Gajda, UKS Barnim Goleniów

Jagoda Wiśniewska, KS Centrum Żeglarskie

Antonina Chomont, UKS Barnim Goleniów

Klasa C (chłopcy):

Wiktor Wiecki

Dawid Świątek, KS Centrum Żeglarskie

Bruno Nagórny, KS Centrum Żeglarskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here