2 lata Monitora i 3.000 lajków na FB

0
527

Dziękuję. Dziękujemy, że Państwo z nami jesteście. W II połowie marca 2018 roku ukazały się pierwsze teksty w Monitorze Szczecińskim. Zaczynaliśmy skromnie. Kilka tekstów tygodniowo. Dzisiaj zdarza się kilka tekstów dziennie. Najwięcej piszemy o kulturze. W naszym dziale Kultura jest 245 tekstów. W dziale Społeczeństwo – 163, Polityka – 165, Aktualności – 188, Gospodarka – 88.

 Jeden z naszych tekstów jest rekordowy – „Szczecińskie wątki mapy kościelnej pedofilii w Polsce” czytany był przez prawie 1.200 osób (niemal tyle, co niektóre lokalne gazety w formie papierowej). Są w naszym archiwum, dostępnym dla Państwa za darmo, teksty które na Facebooku osiągnęły kilkaset lajków i dziesiątki udostępnień. 

Dziękujemy również Państwu za aktywność na profilu Monitora Szczecińskiego na Facebooku. Tym bardziej, że dzisiaj zdobyliśmy zaufanie, lajki 3.000 osób. 

Monitor Szczeciński to również rozmowy i wywiady z ciekawymi osobami. Największą oglądalność miała rozmowa z prof. dr hab. Tadeuszem Gadaczem, ale wśród naszych znamienitych Gości w rozmowie przed kamerą byli m.in. także: prof. dr hab. Andrzej Rzepliński, ks. Kazimierz Sowa, prof. dr hab. Dariusz Rosati, prof. dr hab. Angelo Rella, dr Marek Tałasiewicz, dr Arkadiusz Marchewka, czy Paweł Bartnik. Rozmowy prowadził Witold Jabłoński a nagrywał i montował Jarosław Dobrzyński. Polecamy Państwu jeszcze raz obejrzenie tych wywiadów. Wie tematów jest ciągle aktualnych. 

Od 2 lat Monitor Szczeciński tworzą Wojciech Hawryszuk, Jarosław Dobrzyński i Bogna Czałczyńska. Teksty tych trojga doświadczonych dziennikarzy mogą Państwo najczęściej czytać. Wojciech Baca Hawryszuk to już legenda szczecińskiego ruchu studenckiego i lokalnych mediów. Człowiek wszechstronnie uzdolniony, życzliwy i pracowity. Jarek Dobrzyński to symbol szczecińskiej telewizji, kiedy media publiczne, były profesjonalne i właśnie publiczne. Bogna Czałczyńska ma świetne pióro i doświadczenie medialne a szczególnie angażuje się w działalność rożnych organizacji pozarządowych. To filary i za ich pracę należą im się wielkie podziękowania. Ale mamy nowy filar w naszej redakcji Monitora Szczecińskiego. To Rafał Jesswein, współtwórca szczecińskiej Gazety Wyborczej, rzecznik dwóch prezydentów Szczecina. Dziennikarz o wielkim wyczuciu, rzetelności, doskonałym warsztacie dziennikarskim i niepodważalnym dorobku. Jest jeszcze Jarema, który pisze i pomaga swoim doświadczeniem marketingowym oraz Zibi, na którego pomoc możemy liczyć…

Warto podziękować jeszcze różnym osobom, które napisały do Monitora Szczecińskiego swoje teksty. To m.in. Rafał Zahorski, Edyta Łongiewska-Wijas, dr Jacek Jekiel, Jarosław Makowski czy Dominika Jackowski. Nasze łamy są dla Państwa otwarte. 

Na zakończenie prośba do naszych Czytelników. Nie taka jak Ojca Dyrektora o kasę, ale prośba o życzliwość. Udostępnianie tekstów, komentowanie i lajkowanie. Jeszcze raz, dziękuję za wspólne 2 lata i przekroczenie „bariery” 3 tysięcy lubiących nas na FB.
Spiritus Movens

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here