13 grudnia – Pamiętamy!

0
553

Młodzi Demokraci przed północą z 12 na 13 grudnia uczcili pamięć ofiar stanu wojennego w Polsce. Na Placu Solidarności, w cieniu Anioła Wolności zapalili symboliczne znicze i ułożyli z nich hasło – 13 grudnia Pamiętamy!

Maja: „Wiemy jak ważne jest, aby tę wiedzę przekazywać następnym pokoleniom. Staramy się o tym przypominać”.

Remik: „Najważniejsi opozycjoniści zostali wówczas aresztowani. Ten, który chce nam urządzać życie czyli Jarosław Kaczyński, został w domu i spał do południa. Tego nie dowiemy się na lekcjach historii od ministra Czarnka”.

Konrad: „Na filmach dokumentalnych widzimy tamte wydarzenia. Napisy na murach – precz z komuną, czy telewizja kłamie. Prawie jak dzisiaj”.

Wiktoria: „Widać w Polsce symptomy autorytaryzmu, niszczone są procedury demokratyczne. Władza walczy z Unią Europejską ale my nie pamiętamy innej Polski. Urodziliśmy się w Polsce demokratycznej, w Unii Europejskiej. Chcemy żyć i rozwijać się w Unii Europejskiej”.

Przewodniczący Młodych Demokratów w Szczecinie – Stanisław Kaup: „Zebraliśmy się dziś w nocy z 12 na 13 grudnia, aby upamiętnić ofiary stanu wojennego, który został wprowadzony 40 lat temu. Kiedy działy się wydarzenia tamtych lat nas, młodych ludzi, jeszcze wtedy nie było na świecie. Teraz o stanie wojennym dowiadujemy się z podręczników do historii. Właśnie dlatego nasza symboliczna akcja ma dla nas tak duże znaczenie. Mamy nadzieję, że nigdy nie powrócą wydarzenia sprzed 40 lat”.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here