13. Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie: Czekamy na talenty muzyczne!

0
502

Przez cały czerwiec można zgłaszać się do konkursu muzycznego Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia. To już trzynasta jego edycja. Jury przewodniczyć będzie Katarzyna Nosowska a nagrody fundują: wytwórnia Kayax i Szczecińska Agencja Artystyczna. Zwycięzcę poznamy podczas finałowego koncertu w Netto Arenie.

Nagrodą dla zdobywcy Grand Prix festiwalu jest wydanie cyfrowe singla przez wytwórnię Kayax w ramach projektu „My Name Is New” i związane z tym działania promocyjne i public relations, oraz bonusy finansowe ufundowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną.

– Nabór do konkursu trwa do 30 czerwca – informuje Robert Grabowski, rzecznik prasowy Szczecińskiej Agencji Artystycznej. – Przesłuchania konkursowe odbędą się 18. października 2019 r. w Starej Rzeźni w Szczecinie. Weźmie w nich udział maksymalnie 10 wykonawców. Zwycięzcę poznamy dzień później podczas finałowego koncertu w Netto Arena, który będzie miał okazję wystąpić na profesjonalnej scenie z gwiazdami festiwalu Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia.

To jest dobre miejsce na rozpoczęcie kariery muzycznej i kontynuowania swojej pasji. Kochasz muzykę? Śpiewasz? Masz kapelę? Grasz ze znajomymi? A może wolisz występy solo? To jest konkurs dla takich ludzi!

Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej. 

– Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości – co też odróżnia FMT od innych konkursów i castingów, w których akceptuje się covery – mówi Robert Grabowski. – Wielu z dotychczasowych uczestników festiwalu zgodnie stwierdziło, że szczeciński festiwal charakteryzuje się wyjątkową atmosferą.

Partner festiwalu, wytwórnia muzyczna Kayax, od lat wspiera twórczość młodej sceny muzycznej, wyławiając w niej zdolnych i ambitnych twórców. Zwycięzcy ostatnich edycji FMT, zespoły Romantic Fellas, Blunt Razor i Hyper Son, uzyskały wsparcie producenckie i promocyjne, pozwalające zafunkcjonować i stać się bardziej rozpoznawalnym na komercyjnym rynku. Służy temu m.in. projekt Kayaxu „My Name Is New”, którego zwycięzcy FMT z 2017 i 2018 r. stali się ambasadorami.

Przez 12. dotychczasowych edycji do festiwalowego konkursu zgłosiło się ponad 3000 wykonawców z całego kraju. Dyrektorem artystycznym FMT i przewodniczącą jury jest Katarzyna Nosowska.

Szczegółowe informacje o konkursie i festiwalu znajdują się na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here